Wyposażenie

Aparat rentgenowski Soredex Minray i Digora Optime


Diagnozowanie stanów chorobowych zębów jest bardzo trudnym zadaniem, które oprócz wiedzy wymaga sporego doświadczenia lekarza prowadzącego, Ryzyko pomyłki czy uogólnienia stanowi niebezpieczeństwa dla zdrowia pacjenta. Określanie stanu przez lekarza na podstawie tylko oględzin przypomina raczej określanie prawdopodobieństwa zajścia zdarzenia. W wielu gabinetach podejmowane jest leczenie bez zdjęcia RTG zębów, jednak jest ono obciążone większym ryzykiem błędu. Wykorzystanie nowoczesnych narzędzi do diagnozowania jest nieodzowne, aby móc stawiać trafne i jednoznaczne diagnozy.

Zastosowanie zdjęć radiologicznych ma na celu: rozpoznania (budowa anatomiczna komory i kanałów korzeniowych), identyfikacji zmian patologicznych (choroby miazgi zębowej, itp.), kontroli (np. czy wypełnienie kanału jest prawidłowej jakości i zasięgu), a przez to skuteczniejsze leczenie. System radiografii daje możliwość pomiaru gęstości tkanek twardych zęba oraz kości, co wspomaga wykrywanie ognisk próchnicy, w których demineralizacja tkanek twardych jest mniejsza niż 30%.
Radiografia to zestaw urządzeń pozwalający w sposób prosty i bezpieczny dla Pacjenta uzyskać zdjęcie rentgenowskie w ciągu kilku sekund na ekranie połączonego komputera. Jednym z takich narzędzi jest system radiografii firmy Soredex, który ma zastosowanie w poniższych celach:
•    Rozpoznanie
•    Dostarczenie dodatkowych informacji w trakcie leczenia
•    Zdjęcia kontrolne.
•    Umożliwia przybliżenie budowy i stanu zęba, co więcej obraz ten można modyfikować i korygować w celu przyjrzenia się szczegółom. Taki stan rzeczy jest nieosiągalny przy zastosowaniu tradycyjnego aparatu RTG, który jest wykorzystywany w niektórych gabinetach stomatologicznych.
•    zmniejszenie dawki szkodliwego promieniowania o 90%
•    skrócenie czasu wykonania zdjęcia
Aparat rentgenowski Minray i Digora Optime należą do najbardziej zaawansowanych urządzenia na rynku.

Nowoczesne narzędzia endodontyczne

Wolnoobrotowa kątnica endodontyczna zintegrowana z lokalizatorem wierzchołkowym MORITA DENTA PORT Tri Auto ZX.

Dentaport ZX jest urządzeniem opracowanym pod kątem wymogów precyzyjnego leczenia endodontycznego. Zintegrowano system rotacyjnych narzędzi niklowo-tytanowych oraz system pomiaru długości roboczej kanału. Informacja o dokładnej pozycji pilnika w kanale roboczym jest wyświetlana na dużym i wyraźnym ekranie ciekłokrystalicznym. Natomiast moment zbliżania się pilnika do otworu wierzchołkowego jest dodatkowo sygnalizowany akustycznie. Dzięki urządzeniu Dentaport ZX leczenie kanałowe jest precyzyjne, skuteczne i co najważniejsze dla pacjenta - bezpieczne. 


 

Piezon® Master 600 - ULTRADŹWIĘKI - TWÓJ WYBÓR !

Piezon® Master 600 jest niezależnym, wolnostojącym unitem ultradźwiękowym. Funkcjonalność użytkowania urządzenia, szeroki zakres zastosowań, estetyka wykonania tworzą najwyższej jakości skaler ultradźwiękowy, niezbędny w nowoczesnej praktyce stomatologicznej. Piezon® Master 600 jest urządzeniem, które stosuje się w terapii schorzeń periodontologicznych, w zabiegach skalingu, w endodoncji i w stomatologii zachowawczej

Mikroskop

Czynnikiem mającym decydujący wpływ na efekty leczenia jest możliwość zobaczenia szczegółów w obrębie pola zabiegowego. Połączenie wysokiej, jakości oświetlenia i precyzyjnej optyki o dużej głębi ostrości zapewnia idealną widoczność podczas zabiegu - widziany obraz staje się wyraźny i w pełni trójwymiarowy. Leczyć można tylko to, co widać!

EMS


Profilaktyka próchnicy:
Preparacja bruzd przed lakowaniem: Diagnostyka próchnicy:
Stomatologia zachowawcza i kosmetyczna:
Minimalne inwazyjne opracowanie ubytków próchnicowych:

Podziel się tą stroną